Horror / Thriller/ Literatura współczesna/ Recenzje

Złamane dusze Simone St. James 5/5 (1)

Złamane dusze Simone St. James recenzja

Złamane dusze Simone St. James

 

Złamane dusze Simone St. James darmowa książka


Autor:
 Simone St.James

Tytuł: “Złamane dusze”

Wydawnictwo:  NieZwykłe

Data wydania: 28.11.2018

Stron: 336

 

 

 

Opis książki

 

Vermont, 1950 rok. Jest takie miejsce dla dziewcząt, których nikt nie chce… Dla awanturnic, dla córek z nieprawego łoża, dla dziewczynek zbyt mądrych jak na swoje czasy. Nazywa się Idlewild Hall. W pobliskim miasteczku krążą plotki, że szkoła jest nawiedzona. Cztery współlokatorki z internatu łączy wyrażany szeptem strach. Ich przyjaźń rozkwita… do czasu, aż jedna znika w tajemniczych okolicznościach…

Vermont, 2014 rok. Dziennikarka Fiona Sheridan nie potrafi przestać myśleć o okolicznościach śmierci jej starszej siostry. Dwadzieścia lat wcześniej ciało Deb znaleziono na zarośniętym boisku, nieopodal ruin Idlewild Hall. I choć chłopak siostry został osądzony i skazany za morderstwo, Fiona nie może pozbyć się podejrzeń, że sprawa ma drugie dno.
Gdy dowiaduje się, że Idlewild Hall ma zostać odrestaurowane przez anonimową milionerkę, postanawia napisać o szkole artykuł. Jednak wstrząsające odkrycie, dokonane podczas renowacji, połączy śmierć jej siostry z sekretami z przeszłości, które miały pozostać ukryte w cieniu… oraz z niemilknącym głosem…

 

Moja recenzja

 

Na mojej liście przeczytanych książek dosłownie marginalną część stanowią pozycję tzw. paranolmal. Nie jest fanką gatunku niemniej, te które trafiły w moje ręce z sentymentem wspominam do dnia dzisiejszego.  Nie przypominam sobie też, żebym kiedykolwiek czytała połączenie thrillera z wątkiem paranormalnym, poza literaturą Stephena Kinga, który w tej materii nie ma sobie równych. Dlatego też widząc w zapowiedziach książkę „Złamane dusze” Simone St. James, pomyślałam sobie, „a niech mnie, muszę to przeczytać!”.

„Złamane dusze” to niezwykła historia, której akcja toczy się dwutorowo. Z jednej strony, obserwujemy cztery przyjaciółki i ich życie Idlewild Hall. Szkoły z internatem, która nie tylko cieszy się niechlubną opinią, ale też o której krążą plotki, że jest nawiedzona przez duchy. Z drugiej zaś strony, czasy współczesne, a w nich Dziennikarka Fiona Sheridan, która wraz zakupem, przez tajemniczą milionerkę, upadłej szkoły w Idlewild Hall, widzi swoją szansę na kapitalny materiał prasowy. Niestety duchy przeszłości dają się jej we znaki, bo jak się okazuję, nieopodal tego miejsca, znaleziono zwłoki jej siostry.

Czy historia sprzed lat zatoczy koło i rzuci światło na krąg niewyjaśnionych zagadek, czy raczej czasy współczesne obnażą tajemnice, ukryte w murach Szkoły z internatem? Co takiego wydarzyło się ponad pięćdziesiąt lat temu i dlaczego ktoś usilnie próbuje zatuszować wydarzenia z przeszłości? Musicie przekonać się sami.

„Złamane dusze” jest książką, obok, której nie da się przejść obojętnie. Rozbudowana fabuła, genialna intryga, spójność wątków, zwroty akcji to tylko niektóre zjawiska występujące w książce. Nie jest to typowy thriller gdzie na karku czuć nieświeży oddech mordercy, a emocje przyprawiają o zawrót głowy. Tempo książki jest raczej niespieszne, co momentami doprowadzało mnie do białej gorączki. Autorka co rusz podrzucała nowe wątki i zaskakiwała obrotem sprawy, co powodowało, że mimo wszystko chciało się czytać dalej.

Wątek paranormalny jest w ilościach dopuszczalnych dla zwykłego czytelnika i nie zaburza w żaden sposób ogólnego odbioru powieści. Nic dziwnego, że „Złamane dusze” zostały okrzyknięte jednym z ciekawszych thrillerów roku, bo ta książka na to w pełni zasługuje. Brawo NieZwykłe, kolejna perełka w wasze kolekcji!

 

 

Moja ocena 5/10

 

Książkę możesz kupić tutaj 

 

 

Zostaw swoją ocenę

Zainteresują Cię również

Brak Komentarzy

Skomentuj