Horror / Thriller/ Kryminał / Sensacja/ Recenzje

Zapłata Małgorzata Rogala 5/5 (1)

Zapłata Małgorzata Rogala recenzja

Zapłata Małgorzata Rogala

 

Zapłata Małgorzata Rogala recenzja


Autor:
 Małgorzata Rogala

Tytuł: “Zapłata”

Seria: Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 1)

Wydawnictwo:  Czwarta Strona

Data wydania: 31.10.2018

Stron: 351

 

 

 

Pokazywała, że jest silna i świetnie sobie radzi, ale Tomczyk czuł, że gdzieś w głębi tkwi mała, skrzywdzona dziewczynka, której kiedyś odebrano poczucie bezpieczeństwa.

 

Opis książki

 

Pierwszy tom bestsellerowej serii mistrzyni kryminału psychologicznego!
W jednym z warszawskich klubów zostaje zamordowany syn adwokata. Sprawa może mieć związek ze śmiertelnym pobiciem sprzed ośmiu lat. Śledztwo staje się łamigłówką, której początek tkwi w przeszłości. Ktoś nie chciał, żeby prawda ujrzała światło dzienne i bardzo się postarał, żeby zatrzeć ślady zbrodni.
Czy nowe wydarzenia sprawią, że tajemnice sprzed lat wreszcie zostaną wyjaśnione? Jak starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk poradzą sobie z kolejnymi zbrodniami? I wreszcie – czy policjantom emocjonalnie zaangażowanym w śledztwo uda się zachować zimną krew?

 

Moja recenzja

 

Zapłata Małgorzata Rogala recenzja

Kiedy kolejna powieść kryminalna puka do mych drzwi i robi wielkie oczy niczym kot ze Shreka, nie mam serca jej odmówić. A już tym bardziej, gdy okazuje się, że pochodzi ona z Wydawnictwa, która skupia literaturę wysokich lotów, a polski autor stawiany jest tam na piedestale.

Tym razem, moją uwagę przykuła wznowiona powieść Małgorzaty Rogali pt: „Zapłata”, która rozpoczyna kryminalną serię z Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem. Nie byłabym sobą gdybym nie przekonała się na własnej skórze, czy „Zapłata” sprosta moim wygórowanym oczekiwaniom i czy autorka  zasługuję na miano mistrzyni kryminału psychologicznego.

Akcja „Zapłaty” rozpoczyna się w jednym z klubów, gdzie elita warszawskiego świata, odreagowuje stres dorosłego życia. Podczas imprezy suto zakrapianej alkoholem i innymi wyskokowymi substancjami dochodzi do morderstwa jednego z uczestników. Zamordowany okazuję się być synem wysoko postawionego adwokata. Czy te koniugację spowodują, że sprawa zabójstwa zostanie wyjaśniona naprędce, czy raczej pociągną za sobą lawinę nieoczekiwanych wydarzeń? Co wspólnego ma morderstwo Mariusza Leśniaka ze śmiertelnym pobiciem sprzed lat? Tego niestety nie mogę Wam zdradzić, ale uwierzcie na słowo, że książka jest warta przeczytania.

W „Zapłacie” na marne szukać brawurowych pościgów policji oraz krwawych scen bijatyk, akcja nie goni akcji, a mimo to nie można się od tej książki uwolnić. Autorka w białych rękawiczkach miesza w życiu bohaterów powieści. Plecie niewidzialne układy powiązań, niczym pająk tkający sieci. Małgorzata Rogala wodzi czytelnika za nos podsuwając mylne tropy i zmuszając do wytężenia szarych komórek. Łamigłówka jaką przygotowała pisarka, nie jest jakoś wybitnie skomplikowana, ale dzięki temu „Zaplata” staje się doskonałą rozrywką na jesienne popołudnie. Lekki styl, dialogi z przymrużeniem oka, spora dawka humoru, niesamowici bohaterowie i emocje sięgające zenitu, stanowią idealne dopełnienie serii z  Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem.

 

 

 

Moja ocena 8/10

 

Książkę możesz kupić tutaj

 

 

Zostaw swoją ocenę

Zainteresują Cię również

2 komentarze

 • Odpowiedz
  SłonecznaStronaŻycia
  8 listopada 2018 o 21:19

  To jedna z moich ulubionych serii:) Uwielbiam przygody Agaty i Sławka:)

  • Odpowiedz
   Kryminalna Kuchnia
   12 listopada 2018 o 15:12

   Moja chyba też zacznie być

  Skomentuj