Horror / Thriller/ Literatura współczesna/ Recenzje

Z raju do piekła Jen Waite 5/5 (1)

Z raju do piekła recenzja

Z raju do piekła Jen Waite

 

Z raju do piekła recenzja


Autor:
 Jen Waite

Tytuł: “Z raju do piekła”

Seria: Samo życie

Wydawnictwo:  Czarna Owca

Data wydania: 31.10.2018

Stron: 288

 

 

 

Opis książki

 

Psychopaci to manipulatorzy. Osobnicy pozbawieni skrupułów. Niezdolni do skruchy. A co, gdyby się okazało, że z jednym z nich stanęliście na ślubnym kobiercu? Że osoba, z którą związaliście swoje życie, nigdy tak naprawdę nie istniała? Gdyby to wam przydarzyło się to, co „przydarza się tylko innym”?
Jen kocha swojego męża Marco. Seksowny, zabawny, jest jej najlepszym przyjacielem. Jen czuje się przy nim jak prawdziwa księżniczka. Gdy na świat przychodzi ich dziecko, wydaje się, że cudowniej już być nie może. Trzy tygodnie później przez przypadek natrafia na mejl, którego nigdy miała nie przeczytać i który wywraca jej życie do góry nogami.
Marco zarzeka się, że to zwykłe nieporozumienie, a Jen rozpaczliwie próbuje odbudować zaufanie do męża. Odkrywa jednak tyle kłamstw i dowodów niewierności, że nie mieści jej się to w głowie. Zamiast cieszyć się macierzyństwem, zdezorientowana i udręczona, resztkami sił próbuje dojść do prawdy. Obsesyjnie stara się znaleźć jakiś niezbity dowód, że to, co ją łączyło z Marco, nie jest tylko urojeniem, że nie popadła w obłęd. Stopniowo jej uparte i żmudne poszukiwania przynoszą szokujące, ale – koniec końców – wyzwalające odkrycie: Marco to podręcznikowy psychopata.
“Z raju do piekła” to wstrząsająca i inspirująca opowieść o kobiecie, która znajduje w sobie zdumiewające pokłady siły, gdy wszystko, w co dotąd wierzyła, okazuje się ułudą.

 

Moja recenzja

 

Z raju do piekła recenzja

Sięgając po książkę Jen Waite „ z piekła do raju” spodziewałam się raczej lekkiej i przyjemnej historii z życia małżeńskiego, okraszonej dramatami życia codziennego. Niestety ten pozornie wymuskany i idealny obrazek z okładki przyćmiła słodko gorzka treść, której szczerze powiedziawszy nie mogę wyrzucić ze swojej głowy do dnia dzisiejszego. Jeszcze nigdy nie spotkałam się,  by którykolwiek ze znanych mi autorów przedstawił problem zaburzenia osobowości w formie pamiętnika, tym samym przedstawiając swoje makabryczne doświadczenie.

„Z raju do piekła” opowiada historię samej autorki, która jak typowa amerykanka marzy o karierze aktorskiej. Po dwóch latach nieudanych prób i ledwie zauważalnych epizodach w branży postanawia rozpocząć pracę w jednej z restauracji. Tam poznaje przystojnego Argentyńczyka, który zmieni jej życie na zawsze. Zakochana bez pamięci nie zawraca uwagi na to co dzieje się dookoła niej. Marko Medina za sprawą magicznych sztuczek jaki są manipulację steruje życiem Jen, doprowadzając ją do skrajnego otępienia.

„Z raju do piekła” nie jest zwyczajną autobiografią, gdzie narcystyczni osobnicy  sprzedają swoją prywatność. To autentyczna opowieść o kobiecie, która nie tylko żyła z socjopatą przez pięć długich lat, ale również, której udało się przejrzeć na oczy i wyrwać się z sideł oprawcy.

Jen Waite, w swym pamiętniku, w bardzo prosty, dosadny, ale przed wszystkim ciekawy sposób przedstawia historię, która spotyka wielu nieświadomych ludzi niezależnie od płci. Brak empatii ze strony bliskiej osoby, traktowanie instrumentalne, wykorzystywanie ich dla własnych celów, notoryczne kłamstwa, brak wstydu i wyrzutów sumienia, to tylko niektóre z zagadnień opisanych w książce.

„Z raju do piekła” mogłabym śmiało nazwać thrillerem. Miałam wrażenie, że autorka wycisnęła ze mnie wszystkie łzy, które nagromadziły się w moim życiu odkąd przyszłam na świat. Takiego autentycznego ładunku emocjonalnego, jaki przekazała Jen Waite w tej książce nie miałam już dawno.

Szok i niedowierzanie, które towarzyszyły mi podczas lektury, niech będą przestrogą dla tych, którzy kiedykolwiek mają, bądź mieli do czynienia z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Niech światło rzucone na niszczycielskie zachowanie oprawców będzie szansą na normalne życie.

Tą recenzję dedykuję mojej mamie, która zawsze miała „czuja” do ludzi i oczy dookoła głowy. To dzięki Tobie jestem tu gdzie jestem

 

 

 

Moja ocena 10/10

 

Książkę możesz kupić tutaj

 

 

Zostaw swoją ocenę

Zainteresują Cię również

Brak Komentarzy

Skomentuj