Horror / Thriller/ Kryminał / Sensacja/ Recenzje

Kiedy ciebie nie ma Lisa Jewell 5/5 (1)

Kiedy ciebie nie ma Lisa Jewell recenzja

Kiedy ciebie nie ma Lisa Jewell

 

Kiedy ciebie nie ma Lisa Jewell recenzja


Autor:
 Lisa Jewell

Tytuł: “Kiedy ciebie nie ma”

Wydawnictwo:  Edipresse Książki

Data wydania: 17.10.2018

Stron: 384

 

 

 

Opis książki

 

Miała piętnaście lat i była ukochaną córką swojej matki. Miała przed sobą całe życie. I nagle, w mgnieniu oka, Ellie zniknęła. Po dziesięciu latach Laurel wciąż nie straciła nadziei, że znajdzie Ellie. I wtedy spotyka czarującego, charyzmatycznego nieznajomego, który robi na niej piorunujące wrażenie. Jednak naprawdę zapiera jej dech, kiedy poznaje jego dziewięcioletnią córkę. Bo jego córka jest obrazem Ellie. Wszystkie pytania bez odpowiedzi, które nie dawały Laurel spokoju, teraz odżywają. Co naprawdę stało się z Ellie? I kto nadal ma coś do ukrycia?

 

Moja recenzja

 

Kiedy ciebie nie ma Lisa Jewell pdf

Jeśli nie czytaliście jeszcze książki „Kiedy ciebie nie ma”, autorstwa Lisy Jewell, to czas najwyższy nadrobić zaległości. Ta niewyróżniająca się z pozoru powieść, ma w sobie tak ogromy ładunek emocji,  że aż włosy stają dęba, a oczy wychodzą z orbit. Dzięki kapitalnej narracji, krótkim rozdziałom i podziale na części, utwór czyta się w mgnieniu oka, a szkoda.

„Kiedy ciebie nie ma”, jest z pozoru banalną historyjką, opowiadającą o zniknięciu nastoletniej dziewczyny. Organy ścigania nie są w stanie dojść do prawdy, dlatego zaginięcie Ellie traktują w kategoriach ucieczki zbuntowanej małolaty. Jednak matka nie daje za wygraną i robi wszystko by dowiedzieć się co takiego przytrafiło się jej córce. Lata poszukiwań i fałszywych tropów pozostawiają po sobie tylko zgliszcza. Życie Laury utknęło w martwym punkcie. Jej małżeństwo bezpowrotnie legło w gruzach, a stosunki dwójką pozostałych dzieci, są napięte niczym struny gitary elektrycznej. Po dziesięciu latach od zaginięcia jej ukochanego dziecka, kobieta nadal nie potrafi pogodzić się z losem. Jej życie pozornie zaczyna iść do przodu, w momencie gdy spotyka Loydla i Poppy. Czy szarmancki nieznajomy okaże się tym za kogo się przedstawia? Czy Laura w końcu pogodzi się z losem i zacznie żyć pełnią życia? Na te pytania odnajdziecie odpowiedzi w książce.

„Kiedy ciebie nie ma”, nie jest typowym thrillerem psychologicznym. Lisa Jewell w nieszablonowy sposób, łączy ze sobą elementy romansu, dramatu, sensacji i kryminału, co powoduje, że książkę pożera się wzrokiem. Każda kolejną kartką, sprawia, że krew buzująca w żyłach jest na skraju zagotowania. Takiego ładunku emocji i niepewności, dawno nie zafundował mi żaden autor. Bohaterowie wykreowani przez autorkę  byli niesamowici. Po raz pierwszy  w życiu ściskałam kciuki za postacie, których czyny miały wydźwięk negatywny.

Oczywiście „Kiedy ciebie nie ma”, nie jest arcydziełem i ma parę niedociągnięć jak: mało rzeczywista czy przewidywalna fabuła. Niemniej nie odebrało mi to przyjemności z czytania. Jeśli tak ma wyglądać debiutancki thriller psychologiczny w wydaniu tej brytyjskiej autorki, to ja chcę więcej!

 

Moja ocena 8/10

 

Książkę możesz kupić tutaj

 

 

Zostaw swoją ocenę

Zainteresują Cię również

Brak Komentarzy

Skomentuj