Horror / Thriller/ Recenzje

Drugie życie Izabel J.A.Remerski 5/5 (1)

Drugie życie Izabel recenzja

Drugie życie Izabel J.A.Remerski

Drugie życie Izabel recenzja


Autor:
 A.J.Redmerski

Tytuł: “Drugie życie Izabel”

Seria: W towarzystwie zabójców (tom 1)

Wydawnictwo:  NieZwykłe

Data wydania: 26.09.2018

Stron: 331

 

 

” Tej nocy stanę się zabójczynią albo to będzie moja ostatnia noc w życiu. “

 

Opis książki

 

Zdesperowana, by wieść życie u boku płatnego mordercy, który pomógł jej uciec z niewoli, Sarai postanawia na własną rękę wyrównać rachunki z okrutnym sadystą, Arthurem Hamburgiem. Jednak brak doświadczenia w zabijaniu sprawia, że jej plan spełza na niczym, a ona sama ledwo uchodzi z życiem.
Lekkomyślne decyzje Sarai sprowadzają ją na ścieżkę, z której nie ma odwrotu. Dlatego stawia Victorowi ultimatum: albo nauczy ją zabijać i da jej szansę na przeżycie w okrutnym świecie, do którego chce przynależeć, albo pozwoli, by sama zrealizowała plan zemsty, nie zważając na konsekwencje. Victor wie, że Sarai nie stanie się bezwzględną zabójczynią z dnia na dzień, postanawia więc udzielać jej lekcji. Ich skomplikowana relacja staje się coraz to bardziej zażyła.
Gdy prawa ręka Arthura Hamburga, Willem Stephens, zaczyna deptać Sarai po piętach, dziewczyna zdaje sobie sprawę, że porwała się z motyką na słońce. Mimo to, przyjmując rolę Izabel Seyfried, wciąż ma w rękawie kilka śmiertelnych sztuczek, które zapewnią jej miejsce u boku Victora.
Izabel czeka jednak test, który może zniszczyć wszystko, na co tak ciężko pracowała i podać w wątpliwość zarówno jej decyzję o prowadzeniu tak niebezpiecznego życia, jak i zaufanie do Victora Fausta.

 

Moja recenzja

 

Drugie życie Izabel RedmerskiGdy parę miesięcy temu, skończyłam swoją przygodę z bohaterami powieści J.A.Redmerski  pt: „Zabić Saraj”, niemal rwałam włosy z rozpaczy, że to już koniec. Oczekiwanie na kolejny tom, wydawało się trwać w nieskończoność, a co gorsze, przebiegało w chaosie domysłów i spekulacji, piętrząc tym samym lawinę narastających pytań. Czy warto było czekać i czy autorka wspięła się, po raz kolejny, na wyżyny swoich możliwości? O tym dowiecie się w dalszej części.

„Drugie życie Izabel”, to kolejny tom serii „W towarzystwie zabójców”. Książka rozpoczyna swój bieg w momencie, gdy Sarai postanawia na własną rękę wszcząć polowanie na Artura Hamburga i wymierzyć mu sprawiedliwość. Niestety, brak wiedzy i umiejętności naszej bohaterki, powodują, że sprawy wymykają się spod kontroli. Sarai, przez własną głupotę wpada w bagno po pachy, a wyciągnąć ją stamtąd może tylko jeden człowiek – Viktor . Tylko on wie jak pomóc kobiecie, jednocześnie chroniąc ją przed samą sobą i czyhającym niebezpieczeństwem. To właśnie dzięki doświadczeniu Fausta, Sarai przeobraża się w Izabel Seyfried bezwzględną zabójczynię. Zanim to jednak nastąpi, będzie musiała udowodnić, że można jej zaufać. Czy Viktorowi uda się ochronić Izabel przed mackami bezwzględnego Hamburga? Kim jest nowy bohater książki i jaką rolę odegra w życiu Izabel i Viktora? Czy to wybuchowe trio jest gotowe zbawiać świat?

Muszę przyznać, że „Drugie życie Izabel” zdecydowanie różni się od poprzedniej części. Nie było w niej natłoku emocji i napięć pomiędzy bohaterami, a opisywane wydarzenia nie były już tak ekscytujące i dramatyczne, nad czym ubolewam. Muszę natomiast przyznać, że wielkim plusem książki był fakt, iż autorka, poświęciła bardzo dużo uwagi na kreację portretów psychologicznych. W końcu Izabel i Viktor przestali być tylko papierowymi postaciami. Redmerski nadała im ludzkie cechy, co spowodowało, że stali się bardziej przyziemni. Jestem przekonana, że autorka pisząc „Drugie życie Izabel”, miała na celu wyhamować buzujące emocję i przygotować nas na trzecią odsłonę „Zabójców”, gdzie wióry będą leciały aż po sufit.

Moja ocena 7/10

 

Książkę możesz kupić tutaj

 

 

Zostaw swoją ocenę

Zainteresują Cię również

Brak Komentarzy

Skomentuj