Horror / Thriller/ Kryminał / Sensacja/ Recenzje

Apartament S. L. Grey Oceń pierwszy!

Apartament chomikuj

Apartament S. L. Grey

 

Apartament S. L. Grey chomikuj


Autor:
 S. L. Grey

Tytuł: “Apartament”

Wydawnictwo:  Czarna Owca”

Data wydania: 06.06.2018

Stron: 309

 

 

 

“Świat nie może zawsze dopasowywać się do twojej woli”

 

Przerażający thriller o małżeństwie, którego życie zamienia się w koszmar. Mrożąca krew w żyłach opowieść o rozpadzie małżeństwa w obliczu traumy

Mark, Steph i ich córeczka mieszkają w słonecznym Kapsztadzie. Gdy uzbrojeni napastnicy włamują się do ich domu, rodzina przeżywa traumę, choć fizycznie wychodzą z napadu bez szwanku. Od tej pory nie potrafią już prowadzić normalnego życia, ich codziennością staje się strach.

Kiedy przyjaciółka sugeruje im krótkie wakacje, nie zastanawiają się długo. Przez stronę internetową zajmującą się wymianą domów znajdują urzekające mieszkanie w Paryżu. Mark i Steph nie mogą oprzeć się pragnieniu romantycznej ucieczki od codzienności.

Kiedy przylatują do Paryża, okazuje się, że nic nie jest takie, jak powinno być. Wkrótce stają się świadkami wstrząsającego wydarzenia. Ich małżeństwo stanie pod znakiem zapytania, gdy Mark pokaże swoje prawdziwe oblicze.

Moja recenzja

“Apartament” to jedna z tych książek, obok której nie można przejść obojętnie. Zwolennicy dobrego thrillera psychologicznego z domieszką horroru będą w siódmym niebie, bo tak elektryzującej książki nie czytałam już dawno.

Głównymi bohaterami są Mark i Stehp Sebastian, którzy wraz z dwuletnią córką Hayden zamieszkują słoneczny Kapsztad. Ich historię poznajemy parę dni po brutalnym napadzie, gdzie uzbrojeni napastnicy włamują się do ich domu. Małżeństwo nie potrafi poradzić sobie z traumą i strachem, który zaczyna im towarzyszyć w każdej minucie życia. Szukając sposobu na powrót do normalności, postanawiają  spełnić swoje ukryte marzenia i wyruszyć w podróż życia, do Paryża. Niestety brak wystarczających środków zmusza ich do skorzystania z oferty minimum. Decydują się na zamianę domów na jednym z portali interentowych. Kiedy docierają na miejsce, czar pryska. Apartament, który miał być lekarstwem na całe zło, staje się prawdziwym kluczem do koszmaru Państwa Sebastian.

“Apartament” to krótkie, proste i treściwe zdania, ciekawi i wyraziści bohaterowie oraz porywająca fabuła. Stopniowe, a zarazem mrożące krew w żyłach budowanie napięcia, tylko podsycało mój apetyt na dalszą część lektury. Zaskakująca kreacja głównych bohaterów, pomogła mi wczuć się w sytuację do tego stopnia,  że o mały włos  nie kupiłam biletu lotniczego rejsu Austria-Paryż, aby wraz z nimi współuczestniczyć w „przygodzie życia”.

Bliżej końca książki, fabuła „Apartamentu” skupia się w większości na osobie Marka, oferując tym samym dość pobieżne studium przypadku. Niby cały czas coś się dzieło, ale w moim odczuciu akcja lekko siadła, przez co książka stała się momentami monotonna i lekko nudnawa. Akcja powieści zaczęła kluczyć pomiędzy nic niewnoszącymi do sprawy wątkami. Odniosłam wrażenie,  jakoby autorzy stosując zabieg bezcelowego lawirowania, dawali sobie czas na wymyślenie sensownego zakończenia. Mimo tego małego niedociągnięcia, nie oznacza to wcale, że „Apartament” nie skradł mojego kryminalnego serca. Kartki same przelatywały mi przez palce, bo byłam bardzo ciekawa jak autorzy połączą wszystkie wątki i tym samym zakończą powieść. Finalnie duet Lotz & Greenberg stanęli na wysokości zadania, niemniej ja czuję lekki niedosyt.

Moja ocena 7/10

 

Książkę możesz kupić tutaj

 

 

Zostaw swoją ocenę

Zainteresują Cię również

2 komentarze

 • Odpowiedz
  Sylwka
  8 czerwca 2018 o 20:18

  Może nie na teraz, ale pozycja do zapamiętania. 🙂

  • Odpowiedz
   Kryminalna Kuchnia
   25 czerwca 2018 o 07:49

   Zdecydowanie.

  Skomentuj